חדר בריחה – טיפ מספר 6 – איזה מנעול מתאים – חלק 2

בפוסט הקודם דיברנו על מנעולים – חלק מאוד משמעותי בבניה של חדרי בריחה, בעיקר כשאתם בונים אותם לבד.

אז הסברנו למה לא להשתמש אך ורק במנעולים ופתיחה של תיבות (למי שפיספס – https://www.lettersfromjulie.com/code_or_key/) אלא לשלב אותם בפעילות.

עכשיו השאלה היא באיזה מנעול להשתמש – מנעול קוד או מנעול מפתח? מנעול קוד של 3 ספרות או 4? מה עושים?

יש מספר כללים חשובים:

  1. הרבה נקבע לפי הפעילות שמובילה לחידה הנוכחית. מה הכוונה? לדוגמה, אם במשימה הקודמת אתם יוצרים חידה שהתשובה לה היא מספרית. למשל, החבאתם בקוד מסוים את הספרות 345. כמובן שבמצב כזה אתם יכולים להוביל בצורה טבעית למנעול קוד שמספרו… נכון, 345.
    אם המשימה הקודמת כוללת פתיחה של תיבה / מגירה / קופסת גבינה או כל דבר כזה, הטבעי הוא להחביא בתוכו מפתח, שישמש לפתיחת מנעול מפתח.
  2. כלל נוסף, לא פחות חשוב – תשתדלו לשים מפתח בדרך לפתיחת מנעול מפתח וקוד לפני מנעול קוד. זה חשוב כדי לא "ליפול" במצב בו רמז מתגלה מהר מדי. אם כן מופיע, למשל, מפתח לפני הזמן, תדאגו שהמשתתפים לא יוכלו להגיע למנעול הזה. זה נכון גם לגבי הקוד.
  3. כמו שהזכרנו קודם לכן – השתמשתם כבר במנעול קוד? תשתדלו להשתמש במנעול מפתח. אתם צריכים עוד אחד? נסו לא ליצור יותר מדי קודים ומפתחות, אלא שהכמות תהיה מאוזנת ומותאמת למשחק.
  4. והכי חשוב (ובניגוד למה שהמלצנו עד כה…) – אין צורך לכפות על המשחק, על הפעילות. אם מתאימים שני מנעולי מפתח, השתמשו בהם. אם מתאים קוד כזה ואחר, השתמשו בהם. זה בסדר.
    רק שימו לב שהמפתח מתאים למנעול והקוד תואם למה שיש לפתוח. אם המפתח יאפשר למשתתפים לדלג על כמה משימות – חבל…

טיפים נוספים ליצירה של חדר בריחה לבד מופיעים בבלוג זה – באילו חידות לבחור, מתי להשתמש בכל טכניקה, איזה מנעול, איזה קוד ואיך משתמשים בכתב סתרים? הכל הכל בטיפים שלנו.

תהנו, תבלו ובעיקר תזרמו. אם תהנו מיצירת החדר, הסיכויים שהמשתתפים יהנו עולים מאוד. תבדקו אותנו!

מעניין? רוצים לשמוע עוד או שנבנה לכם חדר כזה?

מוזמנים לפנות אלינו – 054-4788140

ophirs@quizy.co.il

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עגלת קניות